KS Sośnica Gliwice - strona oficjalna

B-klasa » Zabrze I

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. sadek90 28
2. mufinpudzian 27
3. selbi1989 24
4. bartlomiej93 23
5. 1pawel123 23
6. caledor 22
7. haszyszkin 20
8. Baranekkpn 17
9. DawidCegla 16
10. Tele90 13

herb KS Sośnica Gliwice
(0:0)
herb LKS Tempo Paniówki
KS Sośnica Gliwice   LKS Tempo Paniówki
Stadion w Gliwicach Sośnicy przy ul. Dzionkarzy 54

2015-09-16, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W dniu 16 września o godz 16:00 drużyna KS Sośnica Gliwice podejmowała drużynę LKS Tempo Paniówki. Spotkanie odbyło się w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski, którego stawką był awans do kolejnej rundy.

Drużyna gospodarzy podchodziła do meczu w mocno osłabionym składzie - oprócz nieobecności podstawowych zawodników takich jak Jędrzej Jasiński, Paweł Barański czy Tomasz Szczurek, wybór składu ograniczała plaga kontuzji w naszym zespole. A wyzwanie było duże - drużyna Tempa Paniówki to obecny wicelider ligi okręgowej, podokręg Katowice II.

Obie drużyny wyszły do meczu w ustawieniu 4-4-2. Przez pierwsze 20 minut spotkania było to mało atrakcyjne spotkanie dla kibiców - drużyna gości próbowała atakować, lecz gospodarze skutecznie im w tym przeszkadzali. Sami jednak nie potrafili wyjść z akcją, ze względu na bardzo intensywny oraz wysoki pressing rywala. Drużyna z Paniówek pierwsze poważniejsze zagrożenie stworzyła w 25 minucie, kiedy strzał w poprzeczkę oddał Bartłomiej Biel.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Dzionkarzy 54 musieli zaczekać do 28 minuty na pierwszą sytuację strzelecką swojej drużyny. Niestety strzał oddany przez Marka Buchowskiego z rzutu wolnego był się bardzo niecielny. Jak się okazało, było to najpoważniejsze zagrożenie jakie gospodarze stworzyli sobie w tej części spotkania. Przed przerwą drużyna gości oddała jeszcze celny strzał z rzutu wolnego lecz w sam środek bramki, co nie sprawiło żadnych problemów Łukaszowi Garbatowi. Wynik do przerwy pozostał więc bezbramkowy.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił - goście cały czas intensywnie atakowali zarówno w ataku pozycyjnym jak i stosując wysoki pressing na zawodnikach Sośnicy. Przyniosło to skutek już 5 minut po wznowieniu gry - po nieskutecznym wybiciu i nieporozumieniu w polu karnym goście objęli prowadzenie. Strzelcem gola dla drużyny z Paniówek był Mateusz Woźnica.

Po stracie bramki gracze Sośnicy poderwali się do ataku i udało im się kilka razy zagrozić bramce strzeżonej przez Patryka Lawacza. Już dwie minuty po stracie gola, Mateusz Szaruga po indywidualnej akcji na lewym skrzydle wszedł w pole karne lecz jego dośrodkowanie nie znalazło adresata. W tej samej, czyli 52 minucie, boisko opuścił gracz Sośnicy Przemysław Zając, którego zastąpił na prawym skrzydle Łukasz Kujawa. Wprowadzenie Łukasza ożywiło akcje na prawej flance - już minutę po wejściu na boisku znalazł się on w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Niestety, tym razem piłka powędrowała nad bramką.

Jednak zapędy gospodarzy zostały szybko stłumione - w 62 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony oraz pięknym uderzeniu z woleja, bramkę dla drużyny Tempa zdobył gracz z nr 16 Radosław Kowynia. Druga stracona bramka wyraźnie podłamała gospodarzy. Wprawdzie wciąż próbowali atakować, lecz ze znacznie mniejszym impetem. Gracze z Paniówek wykorzystując korzystny rezultat starali się rozgrywać piłkę między sobą, zmuszając graczy Sośnicy do biegania.

W 72 minucie drużyna Sośnicy miała szansę na kontaktowego gola - Mateusz Szargua walcząc w lewym narożniku, przedarł się w pole karne oraz podał na 5 metr do Marka Buchowskiego, który nieczysto trafił w piłkę. W grze graczy z Sośnicy było widać już wyraźne zmęczenie, dlatego przez ostatni kwadrans skupili się już tylko na defensywie. Swoje szanse mieli wciąż przedmeczowi faworyci do awansu - w 87 minucie Jakub Kasperek wystawił piłkę przed pole karne do nabiegającego Łukasza Mandoka, którego strzał z dystansu zmusił do wysiłku Łukasza Garbata. Niemniej chwilę później, bo w 88 minucie, po błędzie obrony na prawej strony boiska w pole karne wzdłuż lini bramkowej wpadł Jakub Kasperek, który odegrał do znajdującego się w środku Marcina Maszki, ustalając w ten sposób wynik spotkania na 0:3 dla gości.

herb KS Sośnica Gliwice Informacje o kadrze KS Sośnica Gliwice

Mateusz Szaruga
Sebastian Gielmuda

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

pon.