10. Tele90 13

Aktualności

Kolejne dwa sparingi za nami!

• autor: Baranekkpn, 2015-08-02 21:22

W minionym tygodniu rozegraliśmy kolejne dwie gry kontrolne. Oba spotkania zakończyły się naszymi zwycięstwami. W środę pokonaliśmy 5:1 Orzeł Stanica, a w dniu dzisiejszym pokonaliśmy Leśnik Łącza 7:1. Oba mecze rozegraliśmy na wyjeździe. W rozwinięciu newsa zapraszamy na krótkie podsumowanie obu gier.

W pierwszym ze sparingów rozegranych w tym tygodniu podejmowaliśmy Orzeł Stanica na wyjeździe. Spotkanie zostało rozegrane w środę o godzinie 17:30. Od początku meczu widać było, że to nasz zespół jest lepiej zorganizowany. Mogliśmy zobaczyć kilka naprawdę składnych akcji, lecz zawodziła nasza skuteczność. Dobrych sytuacji podbramkowych nie wykorzystali m.in Marek Buchowski czy Patryk Skowron. Mecz rozegraliśmy systemem 3x30 minut. Na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji po zagraniu piłki przez Buchowskiego ładnym strzałem popisał się Paweł Barański i mieliśmy 1:0. Drugą tercję rozpoczęliśmy w zupełnie innej jedenastce. Nasi rywale zaczęli grać trochę odważniej i to poskutkowało. Po 10 minutach drugiej tercji mieliśmy 1:1. Z rzutu wolnego ładnie przymierzył pomocnik Stanicy. To co najlepsze było jednak przed nami. Kapitalną bramkę strzelił Pietrzak, który z okolicy 35 metrów posłał bombę nie do obrony i przed trzecią tercją prowadziliśmy 2:1. Trzecia tercja to kolejne gole dla naszego zespołu. W tej tercji dobiliśmy przeciwnika trzy razy po jednym golu samobójczym oraz trafieniom Kluzka i Buchowskiego. Nasza gra w każdym kolejnym sparingu jest coraz lepsza i tylko się z tego cieszyć. Wynik meczu mówi sam za siebie.

Drugim naszym przeciwnikiem w tym tygodniu był zespół Leśnika Łączy. Mecz rozegraliśmy w dniu dzisiejszym o godzinie 11:00. Do meczu przystąpiliśmy bardzo zmotywowani i juz po 25 minutach było 2:0. Najpierw tzw. "lobem" popisał się Krzysztof Lewicki, a 10 minut później po faulu na Adamie Kureczko karnego na bramkę zamienił Paweł Barański. W pierwszej połowie stworzyliśmy masę sytuacji lecz niestety znów nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0. Po przerwie trener dokonał kilku roszad lecz nie wpłynęło to negatywnie na naszą grę. Strzelaliśmy kolejne gole. Najpierw Marek Buchowski ograł bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki, a później ładnym strzałem z zza pola karnego popisał się Barański. Mieliśmy 4:0. Kolejnego gola strzelił Marek Buchowski, a później premierowego gola dla Sośnicy zdobył Skutnik. Rywali stać było tylko na jedno trafienie po serii błędów naszego zespołu. W końcówce spotkania z rzutu wolnego przymierzył jeszcze Barański i tym samym skompletował hat-tricka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1. Kolejne sparingi już w środku tygodnia z Pilchowicami oraz Kotlarnią, a w sobotę Puchar Polski z Sierakowicami na stadionie w Sośnicy! Serdecznie zapraszamy!